Wydawnictwo MCK

W wydawnictwie Międzynarodowego Centrum Kultury publikujemy książki poświęcone sztuce, architekturze i historii. Opisujemy w nich dziedzictwo Europy Środkowej z różnych, często nieoczywistych perspektyw. Analizujemy zdobycze kultury regionu z punktu widzenia poszczególnych krajów, ale też z perspektywy jej przyrody – Adriatyku, Odry, czy Dunaju.

W naszych publikacjach sięgamy czasów dawnych – jak seria poświęcona dziejom architektury sakralnej, ale skupiamy się przede wszystkim na modernizmie i XX wieku. Ukazują się one w 3 seriach: Biblioteka Europy Środka, Heritologia, Ister.

Publikujemy także ilustrowane albumy poświęcone sztuce, związane z tematami prezentowanymi na naszych wystawach. W każdym z nich pokazujemy wyjątkowe zjawiska w dziejach historii sztuki, często jesteśmy pionierami na tych polach, jak np. w obszarze niechcianego dziedzictwa III Rzeszy na obecnych ziemiach Polski. Często odkrywamy dla polskich czytelników takich twórców jak Dani Karavan czy Małgorzata Mirga-Tas.

Publikacje MCK odznaczają się wyjątkową urodą, starannością przygotowania i dbałością o detal, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia edytorskie.

Większość z nich jest dostępna również jako ebooki. Wszystkie można nabyć w księgarniach w całej Polsce oraz w sklepie internetowym MCK: ksiegarniamck.pl